Отборът на Мексико са класира за финала на турнира "Голд къп" след като победи Панама с 2:1 след продължения във втория полуфинален мач

Панамците играха в намален състав повече от час след като в 25-ата минута нападателят Луис Техада получи червен картон. Въпреки това те успяха да открият резултата. В 57-ата минута защитникът Роман Торес откри резултата.

С човек по-малко Панама се защитаваше храбро. Така се стигна до 89-ата минута, когато съдията отсъди дузпа в полза на Мексико. Панамците реагираха остро срещу решението на съдията и те напуснаха терена за цели 10 минути. Чак тогава все пак зад бялата точка застана защитникът Андрес Гуардадо, който не пропусна.

В продълженията мексиканците стигнаха до втора дузпа и отново точен беше защитникът на ПСВ.

Така Мексико ще играе на финал с Ямайка, която по-рано отстрани домакина САЩ със с 2:1. Двубоят за трофея ще се играе на 27 юли от 02:30 часа българско време, а малкият финал между САЩ и Панама ще се проведе на 25 юли от 23:00 ч.