Българският нападател Мартин Кушев донесе равенството на своя Амкар (Перм) при 1:1 срещу Зенит (Санкт Петербург) в двубой от поредния кръг на руската Висша лига.

Бившият играч на Славия откри резултата в двубоя в 17-та минута след като засече с глава центриране отдясно и даде аванс на домакините.

Четвърт час по-късно обаче Кушев получи тежка травма в лицето след като се сблъска със съперников футболист и бе заменен принудително.

През второто полувреме Зенит успя да изравни след точен удар на Жиранов след час игра.

Цял мач за Амкар записаха и другите двама българи в състава от Перм - Георги Пеев и Захари Сираков.

След този мач тимът заема четвъртото място във временнто класиране с актив от 6 точки - три ремита и една победа. Лидер е Спартак (Москва) с 10 точки.