Българският нападател Мартин Кушев вкара два гола за победата на руския Амкар (Перм) с 4:1 в 16-финален мач от турнира за купата на Русия. Амкар се наложи като гост на третодивизионния Ротор (Волгоград), а българският нападател се разписа в 22-ата и в 42-ата минута от дузпа.

Другите две попадения реализираха Савин в 77-ата минута и Волков в 83-ата. Другите двама наши футболисти в Амкар - Георги Пеев и Захари Сираков, не играха в срещата.

С дузпи за следващия етап се класира Том (Томск), но българският им полузащитник Александър Младенов не попадна в групата за мача. Томчани приключиха при нулево равенство в редовното време и продълженията като гости на Салют-Енергия (Белгород), а при наказателните удари се радваха след 3:2.

Носителят на трофея Локомотив (Москва) напусна турнира, след като беше елиминиран с 0:1 при гостуването на втородивизионния Урал (Екатеринбург). Две минути преди края на продълженията домакините ликуваха след попадение в мелето.

Без Атанас Борносузов втородивизионният Терек (Грозни) също постигна успех, елиминирайки Спартак (Москва)с 4:3 при изпълнението на дузпи. Редовното време завърши 1:1.

С минималното 1:0 като гост спечели ЦСКА (Москва) като гост на Балтика (Калининград), а ФК Москва се класира за осминафиналите с 5:3 при изпълнението на дузпи срещу Носта (Новотроицк).