Българският нападател Мартин Кушев донесе победата  на Амкар с 1:0 в домакинския мач срещу Луч Енергия от 19-ия кръг на руското футболно първенство.

Кушев отбеляза единственото попадение в срещата в 57-ата минута. Той се разписа с мощен удар от дузпа. Таранът получи и жълт картон седем минути по-късно.

За домакините цял мач играха и другите двама българи Захари Сираков и Георги Пеев.

Пеев имаше отлична възможност да открие резултата в 27-ата минута, но от три метра не успя да уцели вратата след отлично подаване на Кобенко от ляво.

Амкар се изкачи на седма позиция с 24 точки.

В дербито на кръга Динамо (Москва) победи Зенит (Санкт Петербург) с 4:2. Българският национал Цветан Генков остана извън групата за мача на столичния отбор.

Начело в класирането е Спартак Москва  с 33 точки и мач по-малко. Втори е  Зенит с 31 точки, трети е ФК Москва с 30 точки и мач по-малко. Динамо Москва е на четвърто място също  с 30 точки.