Българският национал Станислав Манолев игра цял мач при победата на ПСВ Айндховен с 3:1 над Рода като гост в осминафинална среща от турнира за купата на Холандия по футбол. Ола Тойвонен изведе гостите напред след асистенция на Маркус Берг в 27-ата минута, но две минути преди почивката Рууд Вормер изравни с удар от границата на наказателното поле.

След почивката футболистите на ПСВ контролираха мача и заслужено стигнаха до крайния успех. В 55-ата минута Джърмейн Ленс изведе Берг в чиста позиция и шведският нападател хландокръвно реализира за 2:1. Седем минути по-късно бранителят на домакините Па Моду Ка получи втори жълт и червен картон, а Рода трябваше да завърши мача с човек по-малко. Гостите натиснаха и след няколко пропуски стигнаха до решаващото трето попадение чрез Балаж Джудак в 72-ата минута след пас на Берг.

На четвъртфиналите ПСВ Айндховен ще гостува на 25 януари на шампиона Твенте на Николай Михайлов.

Защитаващият трофея си от миналия сезон Аякс също продължава напред след победа с 1:0 над гостуващия АЗ Алкмаар. Миралем Сулеймани отбеляза единственото попадение две минути преди почивката, след като технично преодоля Серхио Ромеро след извеждащ пас на Деми Де Зеув. Гостите завършиха мача с 10 души след червен картон на Понтус Вернблоом в 72-ата минута.

Аякс ще бъде домакин на Телстар или НАК Бреда на четвъртфиналите.

Утрехт се наложи с 1:0 над гостуващия втородивизионен Волендам с гол от дузпа на Бари Магайър две минути преди края. Четири мача от осминафиналите бяха отложени за 18 януари заради лошото време в Холандия.