Станислав Манолев излезе победител срещу Николай Михайлов в българския сблъсък за Купата на Холандия. ПСВ Айндовен победи като гост с 2:1 Твенте в драматичен мач за 1/8 финалите на турнира. Двата тима не успяха да се победят в редовното време, завършвайки 0:0 и така победителят трябваше да бъде излъчен след продължения.

Михайлов и Манолев играха през цялото време за отборите си, но в крайна сметка бранителят излезе победител в сблъсъка. Айндховен откриха резултата чак в 102-ата минута, когато Матавс разстреля Михайлов. 8 минути по-късно Твенте върна гола чрез дузпа, реализирана от Марк Янко.

В 114-ата минута обаче  Матавс сложи край на надеждите на домакините, реализирайки за 1:2. Така в крайна сметка, ПСВ продължава на четвъртфинал за Купата на Холандия.