Президентът на Шефилд Уензди Милан Мандарич проявява сериозен интерес към закупуването на закъсалия финансово Глазгоу Рейнджърс, съобщават английските медии.

Шампионът на Шотландия официално влезе в администрация преди няколко дни, след като изпадна в тежки финансова ситуация. На клуба ще бъдат отнети десет точки от актива и титлата през този сезон ще попадне в ръцете на основния съперник Селтик. Рейнджърс, които са създадени преди 140 години и са един от клубове във Великобритания с най-много фенове, са в спор с данъчните власти на Острова и могат да получат сметка за повече от 50 милиона паунда.

Компанията "Дъф енд Фелпс" е администратор в момента и обяви, че ще направи всичко по силите си, за да върне задълженяита към кредиторите. Днес пък стана ясно, че бившият собственик на Портсмут, който бе оправдан наскоро по две обвинения за укриване на данъци, проявява сериозен интерес към шотландския гранд.

Сърбинът, който притежаваше преди време и Лестър Сити, вече се е свързвал с администратора и двете страни са започнали преговори.