С голове на Пол Скоулс в 10 минута, Уейн Рууни в 18 минута и Оле Гунар Солскяер в 74-та минута Манчестър Юнайтед победи Порто с 3:1 в мача на откриването на традиционния международен турнир по футбол в Амстердам.

В 78-та минута Пепе Ферейра вкара почетното попадение за Порто.

Манчестър Юнайтед завърши мача с 9 души, след като Уейн Рууни и Пол Скоулс бяха изгонени.

В 42 минута при борба за висока топка Уейн Рууни удари с лакът в лицето португалския защитник Пепе Ферейра и получи червен картон. "Аз видях инцидента - Рууни е невинен. Това е смешно съдийско решение", заяви пред телевизия "Скай спортс" мениджърът на английския отбор сър Алекс Фъргюсън.

На Мондиал 2006 20-годишният Уейн Рууни беше изгонен в четвъртфиналния мач Англия - Португалия, след като ритна в слабините португалския защитник Рикардо Карвальо.

В 62-та минута Пол Сколс получи втори жълт картон за опасно влизане отзад.

Във втория мач Интер поведе срещу Аякс с гол на Сантяго Солари през първото полувреме, а в 86-та минута Уесли Снайдер изравни.

На 5 август (събота) са мачовете Порто - Интер и Аякс - Манчестър Юнайтед.