Носителят на Купата на африканската конфедерация Магреб (Фес) спечели Суперкупата на Африка като победи носителя на африканската лига на шампионите след 1:1 в редовното време и 4:3 след дузпи.

Мачът се игра в Тунис на стадиона в Радес.  Мароканците откриха резултата в 20-ата минута с гол на Бурезук. Отборът на Есперанс игра през повечето време в намален състав от десет души, но успя да се добере до продължения като отбеляза гол в десетата минута на добавеното време на второто полувреме.

При дузпите отборът на Есперанс изпусна две дузпи. Така трофеят отиде в Магреб (Фес), който наследи като носител на Суперкупата на Африка ТП Мазембе. Суперкупата на Африка за втори път отива в Мароко. През 2000-ата година трофеят отиде в Ража (Казабланка).