Ливърпул победи Блекбърн с 1:0 като гост и се приближи на три точки от втория в класирането Манчестър Юнайтед.

Роби Фаулър отбеляза единствения гол в мача, след пас на Фернандо Мориентес в 29-ата минута, а "червените" направиха перфектен подарък за 46-ия рожден ден на мениджъра си Рафаел Бенитес.

Попадението на Фаулър бе дълго оспорвано от играчите на домакините, които с основание искаха засада на Джибрил Сисе при атаката на Ливърпул.

Нападателят, който през януари се завърна в родния си клуб с договор под наем до края на сезона от Манчестър Сити, вкара четвъртия си гол за "червените".

След почивката Блекбърн натисна, но рядко достигаше до опасности пред Хосе Рейна. В последните секунди Зураб Хизанишвили с глава може да донесе равенството, но стреля право
в ръцете на испанския страж на гостите.

Така мърсисайдци запазиха надежди за второто място, което дава право за директно участие в групите на Шампионската лига.

В същото време загубата на Блекбърн на практика означава край на надеждите им за място в Шампионската лига.

"Синьо-белите" са шести с 54 точки, като вече изостават на 7 точки от четвъртия Тотнъм четири кръга преди края и в момента задачата им по-скоро е да запазят мястото си в зона УЕФА.