Елитният Олимпик (Лион) се издъни в турнира за Купата на Франция, като отпадна в 1/8-финалите от втородивизионния Ланс след продължения.

„Хлапетата" водеха в резултата почти през целия мач, но в крайна сметка изхвърчаха от надпреварата след загуба с 1:2. Така на четвъртфиналите третият от Лига 2 ще се изправи срещу Монако на Димитър Бербатов.

Олимпик откри още в 9-ата минута чрез Джими Бриан. В последните секунди на мача домакините от Олимпимк обаче решиха да бранят резултата и това им изигра лоша шега. Във втората минута на добавеното време гостите получиха право да изпълнят дузпа, при която Пиерик Валдивия не сбърка и вкара мача в продължения.

В четвъртата минута на първото продължение, 18-годишният защитник Жан-Филип Гбамин донесе победата с 2:1 за Ланс.