Отборът на Олимпик Лион отново се изкачи временно на върха във френската Лига 1 след като победи при гостуването си опашкаря Реймс с 4:2. Така той събра равен брой точки с Пари Сен Жермен - по 68, но парижани са с мач по-малко.  Във вторник те имат отложен мач срещу Метц.

Шампионските амбиции на Лион бяха подплатени с бурно начало на „Стад Аугуст-Делан II“. Още в 6-ата минута "хлапетата" водеха вече с 2:0. Първо Корентин Толисо откри резултата във втората минат след центриране от корнер на Клеман Грение. В 6-ата минута Лаказет пък отбеляза 26-ия си гол в първенството, след като получи перфектно центриране от Клинтън Нджие.

Домакините намалиха резултата в 13-ата минута, когато далечен шут на Алексис Пеже рикошира в защитник и заблуди стража на Олимпик.

В 20-ата мин. Лион отново излезе с два гола наред. Точен беше Нджие с красив удар от въздуха.

До края на мача Лион имаше предимство, но голове паднаха в последните минути. Първо в 90-ата минута Микаел Такалфред от Реймс си вкара автогол, но секунди по-късно Гаетан Шарбоние оформи поражението с 2:4.

Топреализаторът на Олимпик Лион през настоящата кампания Александър Лаказет пренаписа част от клубната история при днешния успех с 4:2 над Реймс. Френският национал вкара само веднъж в мача, но това бе достатъчно, за да достигне кота от 26 попадения.

Точно толкова отбеляза и Златан Ибрахимович (Пари Сен Жермен) през миналия сезон, за да вземе голмайсторския приз в Лига 1. За Лаказет обаче цифрата 26 има друго значение, тъй като досега в цялата история на Олимпик Лион нито един друг футболист на тима не е успявал да постигне такъв актив за първенство в рамките на един сезон.

23-годишният футболист води с цели 8 попадения на най-близкия си преследвач – Андре-Пиер Жиняк от Олимпик Марсилия, а предвид оставащите 4 мача до края едва ли таранът на „финикийците“ ще може да го измести.

Всъщност що се отнася до топ 5 първенствата на Стария континент Лаказет отстъпва по отбелязани голове единствено на Лионел Меси (36) от Барселона и Кристиано Роналдо (39) от Реал Мадрид.