Олимпик Марсилия изпусна Олимпик Лион в дербито на Франция. Третият срещу лидера в класирането завършиха 0:0, и така Марсилия не се възползва от издънката на Пари Сен Жермен по-рано, за да излезе на второ място в класирането.

Двубоят бе повече нажежен от емоции, отколкото пълен с футболни прояви. Все пак Марсилия определено имаше повече възможности, и повече причини да съжалява за пропуснатия успех.

Най-спорният момент бе в 83-та минута, когато удар с глава на Лукас Окампос като че ли премина голлинията, като Антони Лопес овладя топката, но влезе заедно с нея във вратата (виж спорното положение на снимката).

Гол не бе зачетен, след сигнал и от страничния съдия, но останаха много съмнения за това отсъждане.

И двамата вратари бяха доста стабилни в хода на двубоя, и направиха редица важни спасявания. И Стив Манданда, и Лопес отразяваха всичко пред себе си.

Домакините доиграха мача с десет души, след като Жереми Морел бе изгонен с директен червен картон в 85-та минута.

Финалният шанс в двубоя бе за Лион, когато Корентин Толисо опита да се превърне в герой за своите, но Манданда направи страхотно спасяване, и така остави нещата наравно.

Със спечелената точка, Лион вече е на две пред ПСЖ - има 58, ПСЖ е с 56, а Марсилия - 54. Монако на Димитър Бербатов е четвърти с 50 в актива си.