Отборът на Лил стигна до много изстрадан успех след дузпи срещу Каен от 1/8-финала за Купата на Франция. Двата тима изиграха много драматичен мач изпълнен с обрати, но в крайна сметка домакините след 3:3 в редовното време и 6:5 при дузпите продължават напред.

Гостите набързо взеха преднина от два гола в мача след точни удари на Коита в 14-ата и 29-ата минута. Лил обаче успя да направи пълен обрат с голове на Силвио Роделен в 34-ата, Жонатан Делаплас в 77-ата и Нолан Ру в 83-ата минута. В добавеното време на мача обаче автогол на Роделен върна надеждите на Каен, правейки резултата 3:3.

Така се стигна до продължения, които завършиха без гол, и дузпи. При тях по-силни нерви показаха играчите на Лил и стигнаха до успеха с 6:5 точни удара, който ги прати напред в турнира.

По-рано през деня пък на 1/4-финал се класираха още два отбора - Кан и Анжер. Първият постигна изненадващ успех с 1:0 над Монпелие, докато вторият изигра истински трилър с продължения срещу Бастия и се наложи с 4:2.