Лендън Донован спечели за рекорден шести път приза за футболист номер едно на САЩ. 27-годишният лидер на американския отбор по футбол изведе състава до сребърните медали на Купата на Конфедерациите през лятото, а след това помогна и за класирането за световните финали в Република Южна Африка.

"Тази година, заедно с 2002-а (б.а.- когато американците играха на четвъртфинал на световно първенство), бе най-добрата за националния отбор откакто аз играя в него. Радвам се, че получих награда и бях част от тези успехи", заяви Донован, който печели за трети пореден път наградата.

Донован, който играе за Лос Анджелис Лейкърс, получи 424 точки в гласуването между 221 медии в страната. Той завърши на първо място със 157 точки пред Тим Хауърд от Евертън и с 246 пред Джоузи Алтидор (Хъл Сити под наем от Виляреал).