Ланус спечели за първи път в своята история Копа Судамерикана. Аржентинският тим спори за трофея с бразилския Понте Прета и ликува с общ резултат 3:1 от двата мача. Феновете на Ланус видяха отново своя тим с международно отличие от далечната 1996 г., когато "виненочервените" триумфирaха на Копа КОНМЕБОЛ.

След равенство 1:1 в първата среща, играна в бразилския град Кампиняс, съставът на Ланус реши нещата още през първото полувреме. Единственият чужденец в редиците на домакините - парагваецът Виктор Аяла, откри резултата в 25-та минута, оползотворявайки подаване на Исмаел Бланко, предаде TV7. Естадио "Сиудад де Ланус" в предградието на Буенос Айрес изригна за втори път в добавеното време на първата част, когато Бланко бе оставен непокрит в наказателното поле и направи 2:0, като този резултат се запази до края.

Тимът на Гийермо Барос Скелото може да направи дубъл през този сезон, тъй като кръг преди края на аржентинската надпревара Торнео Инисиал е в борбата за титлата. Четири отбора спорят за шампионското отличие, като лидер е Сан Лоренсо с 32 т., а Ланус, Велес и Нюелс олд бойс са с по 30. Последните сблъсъци противопоставят Нюелс срещу Ланус и Велес срещу Сан Лоренсо.

Финалистът от тазгодишното издание на Копа Судамерикана - Понте Прета, изпадна от елита на Бразилия и от следващия сезон ще играе във втория ешелон, а от загубата на "бяло-черните" спечели Ботафого, който ще участва в следващото издание на Копа Либертадорес.