Един от фаворитите в тазгодишното издание на турнира за Купата на африканските нации Гана допусна сериозна грешна стъпка в първия си мач и завърши наравно 2:2 с ДР Конго.

Това бе първи мач от Група В на турнира и се игра на стадион "Нелсън Мандела" в Порт Елизабет.

Въпреки наличието на звезди като Асамоа Гиян и Квадво Асамоа, ганайците допуснаха частичен обрат, след като поведоха с 2:0 след по-малко от час игра.

В 40-ата минута полузащитникът на Удинезе Емануел Баду откри резултата за Гана. Пет минути след подновянането на играта пък, Квадво Асамоа удвои.

Аутсайдерът Конго не се предаде и в 53-ата минута успя да намали чрез Мпуту. В 69-ата минута реферът отсъди дузпа за Конго, зад топката застана фаулирания Мбокани, който реализира за крайното 2:2.