Отборът на Колумбия не срещна трудности срещу Швейцария и ги победи с 3:1 в приятелска среща играча в Маями (САЩ).

Мачът започна изключително динамично и още в 5-ата минута символичните домакини от Южна Америка поведоха чрез Едиксон Переа. Оттук нататък следваха атаки и към двете врати и в 39-ата минута гостите изравниха чрез Александър Фрай, който се разписа от дузпа за нарушение срещу Хакан Якин.

През втората част колумбийците излязоха по-мотивирани и заслужено поведоха в резултата с гол на Джон Виавара в 57-ата минута. Швейцария се опита да изравни, но без успех. Пет минути преди края на мача Адреас Читива сложи край на спора, след като оформи крайното 3:1.

В друга приятелска среща Мексико се наложи с 2:1 над състава на Парагвай. И трите гола паднаха в последните минути на двубоя, като точен на два пъти за "ацтеките" беше голмайсторът Харед Борхети, съответно в 79-ата и 82-ата минута. Почетното попадение за гостите отбеляза нападателят на Байерн Роке Санта Крус в 90-ата минута.