АЗ Алкмаар се класира за 3-ия кръг на турнира за купата на Холандия, след като разби с 3:0 като гост Хераклес Алмело. Със същия резултат ПСВ Айндховен продължава напред, побеждавайки втория състав на клуба. Третият тим от елитната дивизия, който игра в късните мачове от вторник-Вилем II, се наложи с 1:0 над отбора на Куик Бойс, състезаващ се в трета дивизия.

Ектор Морено откри резултата за АЗ Алкмаар с глава в 18-ата минута, а през втората част се разписаха Мунир Ел Хамдауи и Грациано Пеле.

ПСВ Айндховен, който през миналата година беше дисквалифициран заради използването на наказан състезател, разби втория си тим след голове на Стайн Вуйтенс в 4-ата минута и след това два на Данко Лазович.

С попадение на Саид Бутахар в 60-ата минута Вилем II преодоля Куик Бойс (Катвайк), достигнал четвъртфинал през миналата година. Аматьорските Райнзбургзе Бойс и ХХК Харденберг продължават напред, след като елиминираха втородивизионните Роосендал и Го Ахед.