Голмайсторът на българския шампион Лудогорец - Клаудиу Кешеру продължава със силните си изяви за родината си. Нападателят се отчете с важен гол за Румъния при домакинството на Литва в Лигата на нациите.

Северните ни съседи се наложиха с 3:0 над опонента си, като Кешеру отбеляза втория гол за състава си.

Пушкаш откри резултат още в седмата минута на двубоя, възползвайки се от чудесно подаване на Чипчиу.

Кешеру съвсем отказа съперника с попадение, реализирано две минути след почивката. С него нападателят ознаменува страхотната си игра в срещата.

Двайсетина минути преди края на двубоя той бе заменен, а малко преди това и Станчиу бе точен в полза на домакините, за оказалото се и крайно 3:0.

Новиковас остави тима си с човек по-малко две минути преди последния сигнал, но дори и без тази подробност, гостите отдавна бяха загубили шанс да постигнат каквото и да било в срещата.

Така Румъния заема второто място в тази група, като разполага с актив от 9 точки - с две по-малко от лидера Сърбия. Третият в подреждането Черна гора е с цели 7 пункта срещу името си в таблицата, което прави заключителните битки в групата безкрайно интересни за наблюдаване.

Италия и Португалия не се победиха - 0:0

Португалия спря устрема на Италия и се класира в следващата фаза от Лигата на нациите

"Адзурите" не успяха да пропукат бетона на съперника

Шотландия разгроми Албания с 4:0 като гост и запази шансове да се бори за първото място в Група 1 в Лига "С" на Лигата на нациите. Страната е с 6 точки и е на втора позиция в класирането в групата, но е домакин на лидера Израел в решаващия последен мач на 20 ноември. И двата тима са с еднакъв точков актив.