Русия и Ейре направиха слаб и скучен мач на "Лужники" в квалификация за Евро 2012. Срещата завърши наравно 0:0, като за този резултат могат да съжаляват много повече играчите на "Сборная", които надиграха абсолютно тотално своя съперник и изпуснаха куп ситуации.

Първото полувреме Русия буквално смаза своя съперник. Положенията пред вратата на Шей Гивън се редяха едно след друго, но играчите на Русия пропускаха с лекота. В 35-ата минута дойде и най-чистата ситуация. Семшов самоотвержено изчисти пред голлинията удар на Ричард Дън.

Малко по-късно Деймиън Дъф също спаси. В тези минути тимът на Джовани Трапатони изглеждаше точно като италиански тим, но от преди доста години - класическо Катеначо от класика Трапатони.

Втората част бетонът отново удържа на напора на Русия. Билялетдинов и Зирянов направиха новата серия от фрапиращи пропуски, за да запазят крайното 0:0.

След този резултат двата тима запазиха първото и второто място във временното класиране в група "Б" съответно със 17 и 15 точки. От равенството обаче може да се възползва тимът на Словакия, който по-късно тази вечер приема Армения и при победа ще събере същия актив от точки като този на Русия.