Българският нападател на холандския Спарта Иван Цветков оформи крайното 3:0 над Твенте в мач от 20-ия кръг на холандската "Ередивизие". Родният футболист на ротердамския клуб се разписа в 88-ата минута, а преди това за домакините се разписаха Полак в 24-ата минута от дузпа и от Буазуан в 31-ата.

За Цветков попадението бе второ в последни три срещи. След успеха Спарта се изкачи на 13-ата позиция, като има в актива си 22 точки.

Благоевградчанинът вече има три попадения в 13-е шампионатни мача на ротердамци през този сезон. В следващия кръг на 21 януари Спарта приема преследвача си Екселсиор, който е на 14-ата позиция с 16 точки.

В друга среща от кръга Аякс направи изненадващо 2:2 при гостуването си на НЕК Ниймеген. След издънката амстердамския клуб вече изостава на цели 11 точки от лидера ПСВ Айндховен, който записа успех с 2:1 над Ден Хааг.

Хееренвеен завърши 0:0 с Утрехт, докато Грьонинген надделя с 2:0 при визитата си на Ваалвайк.

Днес ще се изиграят още две срещи от холандското първенство. От 13,30 часа АЗ Алкмаар приема Рода, а в друга среща Витес гостува на Хераклес.