Съперникът на България в квалификациите за Мондиал 2010 - Италия, започна с победа участието си в турнира за Купата на Конфедерациите. Световните шампиони победиха с 3:1 тима на САЩ във втори мач от Група Б. Успехът на "Скуадра Адзура" не дойде никак лесно, след като след първите 45 минути момчетата на Липи губеха в резултата с 0:1. Все пак с попаденията на Роси (2) и Де Роси след подновяването на играта, Италия спечели важни три точки. Американците играха близо час с човек по-малко, след като в средата на първото полувреме червен картон получи Кларк.

Мачът започна сравнително равностойно, като в началните минути двата отбора играха предпазливо. Първата по-сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 20-ата минута, когато след центриране от свободен удар на Пирло, Легроталие стреля с глава в аут. Само 5 минути по-късно американците отговориха с добра атака, но Брадли шутира неточно от изгодна позиция.

В 34-ата минута САЩ остана с 10 човека на терена, след като директен червен картон за грубо нарушение получи Кларк. Въпреки численото неравенство, американците стигнаха до гол. В 40-ата минута Киелини фаулира Алтодор в пеналта, а капитанът Донован не сбърка от бялата точка - 0:1 за САЩ.

В началото на втората част Марчело Липи направи две промени в състава си, като пусна в игра Монтоливо и Роси. Именно нападателят на Виляреал възстанови статуквото, след като в 58-ата минута с топовен изстрел от повече от 20 метра оплете топката в горния десен ъгъл на американската врата.

Последва натиск на световните шампиони, които в 60-ата минута можеха да стигнат и до втори гол, но този път Роси шутира неточно. Малко по-късно и Якуинта опита късмета си, но и той не намери целта.
20 минути преди края в игра се появи и Лука Тони, който замени Джилардино. В 72-ата минута натискът на Италия даде резултат. Даниеле Де Роси вкара втори гол за "Скуадра Адзура", след като се разписа с удар от повече от 30 метра.
До края на двубоя и пред двете врати имаше интересни положения, като в продължението на мача Джузепе Роси вкара втория си гол и оформи крайното 3:1

ИТАЛИЯ - САЩ 3:1
0:1 Донован (40-дузпа)
1:1 Роси (58')
2:1 Де Роси (72')
3:1 Роси (90')

САЩ: Хауърд, Борнщейн (Кристейн), Оневу, Домерит, Спектyр, Брадли, Фейлхабър, Кларк, Донован, Алтидор, Демпси

Италия: Буфон, Дзамброта, Киелини, Легроталие, Гросо, Гатузо (Роси), Де Роси, Пирло, Камонарези (Монтоливо), Джилардино (Тони), Якуинта