Отборът на Италия победи трудно Нова Зеландия с 4:3 в контролна среща, играна в ЮАР. Проверката е генерална репетиция за двата тима преди започващия в неделя турнир за Купата на Конфедерациите. По два гола за "Адзурите" реализираха Алберто Джилардино и Винченцо Якуинта. В същото време за Нова Зеландия се разписаха Смелц и Килън на два пъти.

Срещата започна ударно за новозеландците и те поведоха в 13-ата минута при първото си по-сериозно положение. Бертос центрира от пряк свободен удар и Смелц с глава прати топката в мрежата на Амелия. След попадението двата тима имаха по едно добро положение преди в 33-ата минута Алберто Джилардино да изравни резултата след подаване на Куалиарела. В края на първата част Нова Зеландия излезе отново напред с гол на Килън. Попадението падна след центриране от корнер пред италианската врата.

Второто полувреме започна ударно за селекцията на Марчело Липи и в 48-ата минута отново Алберто Джилардино изравни. Нападателят на Фиорентина получи нов страхотен пас от Куалиарела и не сгреши.

В следващите минути играта се изравни, а в 57-ата минута съдията Бенет отсъди дузпа за нарушение срещу Килън. Потърпевшият не сгреши от бялата точка и за трети път изведе своя тим напред.

Попадението амбицира италианците. В 60-ата минута наставникът на "Скуадра Адзура" Марчело Липи пусна в игра Винченцо Якуинта и това се оказа решаващ ход за изхода на мача.

Още в 68-ата минута Пирло комбинира с нападателя на Ювентус, който вкара за 3:3. Четири минути по-късно полузащитникът на Фиорентина Рикардо Монтоливо стреля много опасно. Вратарят на Нова Зеландия Мос изби и притичалият Якуинта отбеляза второто си попадение в мача и изведе своя тим напред - 4:3.

До края резултатът се запази и италианците се поздравиха с победата.

В друга контрола Естония и Португалия завършиха 0:0.