Италия победи без особени проблеми Естония с 3:0 в евроквалификация от група С. С успеха „Скуадра адзура" се утвърди на първото място с 16 точки и участието на Евро 2012 е почти сигурно.

Играчите на Чезаре Прандели имаха пълно превъзходство през целия мач и стигнаха до победата без особени напъни. Джузепе Роси изведе италианците напред с диагонален шут в 21-ата минута, след като преди това пропиля два шанса.

Антонио Касано на практика реши мача с второ попадение в 39-ата минута. Нападателят на Милан засече майсторски подаване на Монтоливо.

След почивката темпото на игра разбираемо спадна. Домакините обаче продължаваха да доминират и бе само въпрос на време да падне и третият гол. Това се случи в 68-ата минута, когато Джампаоло Пацини преодоля естонския вратар с нисък шут.

Втори в класирането на група С излезе Словения след победа с 2:0 над Фарьорските острови.  Словенците имат 11 точки и са с реален шанс за класиране на баражите. На трето място е Сърбия с 8 точки.