С попадение от дузпа в 64-ата минута голмайсторът на Валенсия Давид Виля донесе победата на Испания над Аржентина с 2:1 в контролна футболна среща, играна пред 32 000 зрители в Мурсия.

Успехът възвърна самочувствието на иберийците, които регистрираха две загуби - срещу Северна Ирландия (2:3) и Швеция (0:2) в последните си два мача от евроквалификациите, като заради тези резултати бъдещето на селекционера Луис Арагонес начело на тима бе под сериозен въпрос.

Избраниците на Арагонес започнаха по-активно двубоя, но първи до опасност пред противниковата врата стигнаха гостите, като удар на Лео Меси мина покрай вратата.

В 33-ата минута испанците излязоха напред в резултата, след попадение на дебютиралия като капитан на "ла фурия" Шави Ернандес.

Само две минути по-късно обаче резервата Даниел Билос изравни след пас на най-добрия в редиците на Аржентина Меси.

До почивката пропуски направиха Тевес за гостите и Давид Виля за испанците.

През втората част испанците наложиха тотално надмощие, като чисти положения изпуснаха Фернандо Торес и Луис Гарсия, който удари греда.

В 64-ата минута Роберто Аяла, който изигра своя мач №106 с екипа на Аржентина и се изравни с рекордьора по участия в националния тим на страната Диего Симеоне, събори Андрес Иниеста в наказателното поле, като Давид Виля бе точен за крайното 2:1.