Интер е новият крал на света! „Нерадзурите", които през този сезон са раздирани от много сериозна криза, вдигнаха Световната клуба купа, след като победиха на финала на надпревара представителя на Африка Мазембе с 3:0. Головете за тима на Рафаел Бенитес отбелязаха македонецът Горан Пандев, Самуел Ето'о и Бибияни.

Това бе пета купа за Интер през сезона, след като „нерадзурите" триумфираха с шампионската титла и купата на страната в Италия и покориха европейския връх, вдигайки Шампионската лига. В началото на сезона пък тимът триумфира и със Суперкупата на Италия.

Тимът на Интер бе пълен господар на терена през цялото времетраене на срещата и напълно заслужено триумфира, като по този начин даде преднина и на Европа в съревнованието с Южна Америка по броя на отличията.

Срещата започна много по-добре за „нерадзурите". Още в 13-ата минута Самуел Ето'о направи един от фирмените си пробиви и пусна отличен пас към Горан Пандев, а македонецът не сбърка и откри резултата. Африканския тим още не се отърсил от шока и получи втори гол във вратата си.

В 17-ата минута Пандев този път асистира прекрасно към камерунският нападател, а той не сбърка и вкара гол. С това си попадение Ето'о се разписа и в седма надпревара от началото на сезона. Африканецът има голове още в Серия "А", Шампионската лига, Купата на Италия, Суперкупата на Италия, Световното първенство и Купата на африканските нации.

След това попадение Интер продължи да бъде по-добрият тим. До края на полувремето и създаде още две прекрасни ситуации за гол. Милито обаче пропусна сам срещу вратаря да отбележи.

През втората част картината на терена не се промени много и „нерадзурите" продължиха да бъдат далеч по-класния тим, който контролираше събитията. Играчите на Рафаел Бенитес обаче продължиха да пропускат със завидна лекота положение след положение.

Африканския тим също потърси обрата, но стигна само до едно чисто голово положение. Мулота Кабангу излезе сам срещу Жулио Сезар, преодоля го, но си поведе дълго топката и падна безпомощно на тревата.

Окончателно точка на спора сложи влезлият като резерва Бибияни. Французинът получи прекрасно извеждащо подаване пет минути преди края на срещата, финтира излезлия да го пресрещне Касусула и под плонжа му фиксира крайното 3:0 и донесе петата купа на Интер през сезона.

МАЗЕМБЕ - ИНТЕР 0:3
0:1 Пандев (13), 0:2 Ето'о (17), 0:3 Биабини (85)