Луис Суарес и Жорди Алба осигуриха успешно начало на Интер (Маями) в плейофите в американската Мейджър Лийг Сокър. "Чаплите" надвиха с 2:1 у дома Атланта Юнайтед след попадения на бившите играчи на Барселона във 2-ата и 60-ата минута. Голямата фигура в състава Лионел Меси пък направи асистенция за второто попадение. Титуляр за домакините беше и друг бивш ас на Барселона - Серхио Бускетс.

За последно Интер (Маями) загуби мач в МЛС на 7 юли срещу Синсинати. Тимът завърши редовния сезон с най-добри показатели и се падна срещу деветия в Източната конференция Атланта Юнайтед.

Двубоят беше изгледан на живо от Пол Погба, който е спряган за ново попълнение на Интер Маями. Той беше на трибуните и в двубоя срещу Шарлът през септември.

В състава на Атланта Юнайтед личеше името на вратаря Брад Гузан. 40-годишният бивш американски национал направи няколко ключови спасявания.

Луис Суарес даде преднина на домакините още във втората минута. Атаката започна от Диего Гомес, който комбинира с Жорди Алба, а ударът на Суарес не остави шансове на Гузан.

Последваха два пропуска на Меси и греда на неговия съотборник Ектор Мартинес. В средата на първата част Меси също беше спрян от гредата. В 39-ата минута Атланта Юнайтед изненадващо изравни с попадение на грузинеца Саба Лобжанидзе.

След почивката домакините продължиха да създават с лекота голови ситуации. В 60-ата минута Меси комбинира с Жорди Алба, а той нанесе много прецизен удар извън наказателното поле и Интер Маями отново излезе напред.

До края на мача само силните изяви на Гузан лишиха тима воден от Херардо Мартино от по-убедителна победа.

Вторият мач от серията ще се проведе на трети ноември в Атланта. Играе до две победи от три мача.