Холандия разгроми Унгария с 4:0 като гост евроквалификация от група Е. Така „лалетата" са еднолични лидери в класирането със стопроцентов актив след 5 мача. Унгарците пък са втори с 6 точки по-малко.

Мачът в Будапеща започна отлично за гостите от Ниската земя. Рафаел ван дер Ваарт ги изведе напред още в 8-ата минута, на огромна заслуга за попадението имаше Уесли Снейдер. Нисичкият халф премина през защитник на маджарите и напредна и с хубав пас изведе своя колега очи в очи с Габор Кирали.

Ибрахим Афелай изпусна чудесна възможност сам срещу вратаря след половин час, но 15 минути по-късно полузащитникът на Барса се реваншира. Той получи отлично центриране от Грегори ван дер Вийл и с хубав удар в ъгъла удвои - 0:2.

След почивката унгарците се опитаха да натиснат, но това само даде отлични възможности на холандците да организират опасни контри и резултатът не закъсня. В самото начало на втората част Ван Перси изпусна още едно положение но малко по-късно изведе Каут на празна врата за 0:3.

Резултатът доби застрашителни размери в 62-ата мин. Каут намери с чудесен пас, Ван дер Вийл, той елиминира двама унгарски защитници и върна към оставения сам Ван Перси за 0:4.

Снейдер също можеше да се разпише минути по-късно, но за щастие на Кирали, ударът му срещна гредата.

До края унгарците се опитаха да вкарат поне почетен гол, но им липсваше и настоятелност, което бе лесно разбираемо при 0:4. Маджарите обаче ще имат шанс да се поправят след няколко дни, когато е ответният мач в Холандия.

УНГАРИЯ - ХОЛАНДИЯ 0:4

0:1 Ван дер Ваарт (8')

0:2 Афелай (45')

0:3 Каут (54')

0:4 Ван Перси (62')

Стартовите състави:

Унгария: Кирали, Ласко, Юхаш, Ванчак, Липтак, Елек, Варга, Джуджак, Гера, Коман, Рудолф;

Холандия: Форм, Ван дер Вийл, Хейтинга, Матайсен, Питерс, Де Йонг, Ван дер Ваарт, Снейдер, Каут, Афелай, Ван Перси