Холандия и Сърбия ще спорят на финала на европейското първенство за младежи до 21 години. Холандците, които са домакини на турнира и защитаващи титлата си от последния шампионат, надделяха над Англия в драматичен полуфинален мач след изпълнение на дузпи.

В другия полуфинал сърбите се наложиха над Белгия с 2:0. Холандия и Англия не излъчиха победител в редовното време и мачът бе решен след дузпи. Лирой Лита откри за англичанит в 39-а минута, но Масео Рихтерс върна Холандия в мача с изравнително попадение минута преди края на редовното време.

В продълженията двата отбора не можаха да си отбележат гол и се стигна до драмата на дузпите, където за пореден път англичаните бяха губещи. Вратарят на холандците Бой Ватерман бе героят на вечерта. Той спаси три дузпи, а при последното изпълнение за Англия Антон Фърдинанд прати топката в гредата и това класира Холандия на финал.

В другия полуфинал Сърбия поведе още в 4-а минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар на Александър Коларов. Сърбите държаха инициативата и в 87-а минута резервата Драган Мърджа затвърди успеха на сърбите с второ попадение. Финалът на турнира е в събота от 21.45 часа (българско време).