Холандия победи Португалия с 2:1 в мач от група А на Европейското първенство за младежи до 21 години.

Райън Бабел реализира първото попадение от дузпа в 33-ата минута на срещата, а  Ритерс в 75-ата минута даде комфортна преднина на домакините на първенството, португалците успяха все пак да вкарат почетно попадение чрез Велосо в 77-ата минута на двубоя.

Белгия се наложи над Израел с 1:0 в другия мач от групата. Единственото попадение за победителите падна осем минути преди края на срещата, когато Мирала вкара.

Белгия игра в намален състав от 18-ата минута на срещата, когато Фелайни беше отстранен от игра. Въпреки това Белгия успя да спечели срещата и да грабне трите точки.

Така домакините от Холандия поведоха в класирането с пълен актив от 6 точки, Белгия има 4 точки. Трети са Португалия с 1 точка, а Израел е на последното четвърто място без точка.