Гвинея и Ботсвана направиха най-резултатния мач досега на турнира за Купата на Африка. Срещата завърши с категоричното 6:1 за гвинейците, които по този начин записаха първите си три точки в група "D".

Диало откри за Гвинея още в 15-ата минута, но Ботсвана получи правото на дузпа само 8 мин. по-късно. Първоначално вратарят на гвинейците спаси удара от бялата точка, но реферът нареди изпълнението ад се повтори, тъй като играчи нахлуха в наказателното преди съдийския сигнал. При втория си опит Селолуане не сбърка и изравни. По този начин той влезе в историята на ботсванския футбол,тъй като това бе първо попадение за страната му на подобен форум.

Много бързо обаче Гвинея отвърна на удара като само за 15 минути Диало и Камара докараха нещата до 3:1. Малко преди почивката влезлият като резерва Патрик Моцепе направи грубо нарушение и бе изгонен. От отсъдения фаул Траоре направи 4:1.

През втората част Гвинея удари на два пъти гредите, преди Ба и Сума да оформят крайното 6:1 в последните минути.