Срето Ристич (вляво)Воденият от Красимир Балъков швейцарски Грасхопърс спечели с 2:1 срещу гостуващия Гент (Белгия) в първия мач от третия кръг на турнира "Интертото".

Гостите откриха още в 3-ата минута чрез  полския национал Марчин Жевляков. В рамките на 5 минути през  второто полувреме - в 50-ата и в 55-ата домакините обърнаха резултата чрез Сретен Ристич и  резервата Веролюб Салатич. Реваншът в Белгия е следващата седмица.

Турският Кайзериспор с Димитър Иванков на вратата завърши 0:0 при гостуването в Гърция на Лариса. Нашият национален вратар получи три звезди за 90-те си минути на терена, а накрая натискът на гърците стана доста сериозен. Иванков извади в корнер удар на Александру, а малко преди края измъкна топката от връхлитащия сам срещу него кипърски нападател Алонефтис.