Съперникът на Черноморец (Бургас) в третия кръг на турнира Интертото - Грасхопър (Швейцария), се наложи с 3:1 над Партизан (Белград) в контролна среща. Швейцарците вкараха два бързи гола в 11-ата минута чрез аржентинеца Гонсало Сарате и 30 секунди по-късно чрез 23-годишния сенегалец Демба Туре.

До края на първата част, Партизан опита да върне един гол, но вратарят Елдин Якупович не позволи това да стане. В 58-ата минута младият бразилец Витор направи 3:0 след контраатака, а в 75-ата македонецът Драган Чадиковски вкара почетното попадение за тима от Белград.

Старши треньорът на Грасхопър Ханс-Петер Латур пусна два различни състава във всяко полувреме, но безспорната звезда в мача беше Риналдо, който изпъкна с дрибъла си. Срещата се игра на стадион Брюл в Золотурн пред около 500 души.

Състав на Грасхопър:

Първо полувреме: Елдин Якупович, Кай Фосер, Ролф Фелчер, Смилянич, Микари, Лаломбонго, Веролюб Залатич, Демба Туре, Риналдо, Зубер, Гонсаро Сарате

Второ полувреме: Масимо Коломба, Ролф Фелчер, Хебиб, Смилянич, Д'Анджело, Лаломбонго, Ромеро, Витор, Риналдо (65- Родригес), Зубер, Фронтино.

Срещата Грасхопър - Черноморец е тази събота от 18,45 часа българско време на стадион "Летцигрунд" в Цюрих.