Хеерневеен победи ПСВ Айндховен с 3:2 като гост в първия мач от 25-ия кръг на холандското първенство.

Домакините водеха с 2:1, но в крайна сметка загубиха двубоя с попдения през втората част. Колина от състава на ПСВ получи червен картон.

Пауло Енрике откри за гостите в 15-ата минута, но Джуджак в 27-ата и Тими Симонс в 32-ата минута обърнаха резултата в полза на ПСВ. Само пет минути след почивката  гостите изравниха благодарение на втория гол на Пауло Енрике в срещата.

Драмата в двубоя настъпи в последната минута. Реферът на двубоя отсъди дузпа в полза на гостите и показа директен червен картон на Джейсън Колина от състава на ПСВ. Даниел Пранич не сгреши от бялата точка.

С тази победа Хееренвеен изпревари ПСВ Айндховен в класирането и се изкачи от 5-о на 4-о място, като събра 48 точки - толкова, колкото има и третият в подреждането Аякс. Убедителен лидер в класирането е АЗ Алкмаар с 60 точки, а втори е Твенте на Николай Михайлов с 51 точки. ПСВ е пети с 45 точки.