Тулуза отстрани Лил със 7:6 след изпълнение на дузпи на четвъртфиналите в турнира за купата на Франция. В редовното време двата елитни тима завършиха 0:0, а в продълженията бразилецът Мичел Бастос изведе Лил напред в резултата със силен удар от далечна дистанция преди неговият сънародник Емерсон да си отбележи автогол и да изравни във втората допълнителна част. След това вратарят на Тулуза - Седрик Карасо, спаси 11-метров удар на Емерсон и прати отбора от южна Франция на полуфиналите. "Мачът беше много труден и ние спечелихме заради по-добра психика", заяви Карасо след мача.

Двата отбора завършиха първото полувреме с по 10 души заради червени картони на Людовик Обраниак от Лил и Александре Боне от Тулуза. Тимът на Лил, който в миналия кръг отстрани шампиона Лион, остана с 9 футболисти на терена заради изгонването на Йохан Кабайе преди началото на продълженията. В друга четвъртфинална среща от турнира бразилецът Рибейро Едуардо вкара два гола за победата на втородивизионния Гингам с 3:1 при гостуването на Седан (Лига 2).

Четвъртфинални мачове в турнира за купата на Франция по футбол:

Седан - Гингам - 1:3

Тулуза - Лил - 0:0 в редовното време, 1:1 в продълженията, 7:6 след изпълнение на дузпи

Днес: Гренобъл - Монако, Рен - Родез