Германия записа много сериозен успех, след като успя да победи силния тим на Турция с 3:1 като гост. По този начин Бундестима на Йоги Льов продължава в своята квалификационна група за Евро 2012 без загубена точка до този момент.

Турците пък ще трябва сериозно да треперят. Южните ни съседи бяха изпреварени за второто място, даващо право на бараж от Белгия. Белгийците биха с 4:1 Казахстан и излязоха на точка пред селекцията на Гуус Хидинк.

В последните мачове в групата обаче Белгия има много тежка задача при гостуването си на Германия. Турция пък има наглед лесна задача срещу Казахстан.

Иначе в дербито в групата днес Германия бе абсолютно безпощаден отбор. Тимът на Йоги Льов буквално смачка Турция. Още в 35-ата минута Гомес откри резултата. През втората част Мюлер добави второ попадение. Балта върна за малко интригата, но 5 минути преди края на срещата Бастиан Швайнщайгер от дузпа оформи крайното 3:1.