Германия изигра може би един от най-слабите си мачове под ръководството на Йоахим Льов. Бундестима не успя да преодолее нулата и завърши наравно 0:0 като гост на Швеция.

Може би представянето на тима беше под нормалното заради липсата на ключови футболисти в лицето Лам, Йозил, Мюлер и Подолски. Гостите пък също могат да се оправдаят за липсата на попадения. Звездата им Златан Ибрахимович получи почивка от селекционера на отбра и не беше повикан за проверката.

Бундестима започна мача много активно и се опита веднага да внесе напрежение в редиците на противника. Домакините пък от своя страна седяха с девет души в собствената си половина и се отбраняваха. Грешка на дебютанта Шмелцер позволи на Вернблом да стреля от удобна позиция, но над вратата. Пет минути по-късно другият дебютант за Германия - Холтби, също направи неуспешен опит да порази целта.

През второто полувреме германците отново бяха по-активни. Въпреки това отборът нямаше идеи как да си построи атака за гол. В заключителната фаза на мача дебют с фланелката направи и младата надежда на Борусия (Д) - 18-годишният Гьотце.