Германия победи Бразилия с 3:2 в приятелски двубой, който се игра на обновения стадион „Мерцедес Бенц Арена" в Щутгарт. Двата отбора изиграха страхотен мач и напълно оправдаха големите очаквания. Всички попадения в срещата паднаха през второто полувреме. За Бундестима се разписаха Швайнщайгер, Гьотце и Шюрел, а точни за „Селесао" бяха Робиньо и Неймар.

Страхотен мач изигра младият халф на Борусия (Дортмунд) Марио Гьотце, който бе сред най-активните на терена. Любопитно е да се отбележи, че това бе едва четвърта победа за Германия за 21 мача срещу този съперник. За последно Германия се справи с Бразилия през далечната 1993-та година.

Двубоят започна на много високи обороти и головите положения не закъсняха. Още в 5-ата минута домакините организираха отлична атака и можеха да стигнат до гол, но ударът на Гьотце бе майсторски париран от Жулио Сезар. Бразилците на свой ред отговориха с опасен удар на Пато, но топката мина на сантиметри от целта. В средата на първата част Дани Алвеш изстреля снаряд от около 30 метра, но Ноер боксира сигурно.

С отличен футбол започна и втората част. В 46-ата минута Алешандре Пато бе изведен сам срещу Ноер, прехвърли го технично, но топката отново не пожела да влезе. В следващите минути Германия се разигра, а пред вратата на Сезар стана горещо. В 59-ата минута отлична атака на Бундестима доведе до дузпа в тяхна полза. Гьотце намери Кроос, който бе фаулиран от Лусио. Зад топката застана Бастиан Швайнщайгер, който не сгреши - 1:0.

Не бяха изминали и 10 минути и Германия вкара втори гол. Кроос „върна жеста" и на стой ред изведе майсторски Гьотце, който финтира Сезар и покачи за 2:0.

В 70-ата минута главният съдия отсъди нова дузпа, този път за Бразилия за фаул срещу Алвеш. Робиньо се нагърби с отговорността и бе точен от 11-те метра - 2:1. В 80-ата минута обаче Германия сложи точка на спора. Швайнщайгер се пребори за една топка с Андре Сантош и подаде на резервата Шюрле, който от 10 метра матира вратаря на Бразилия - 3:1.

В последните секунди на контролата Бразилия стигна до втори гол, дело на Неймар. Нападателят се разписа с удар извън наказателното поле, с което фиксира крайното 3:2.

ГЕРМАНИЯ - БРАЗИЛИЯ 3:2 (СЪСТАВИ И ГОЛМАЙСТОРИ)