С две попадения на Йоргос Карагунис действащият европейски шампион Гърция се наложи с 2:1 над Португалия. Така южните ни съседи за пореден път надвиха
Португалия, след като го направиха два пъти на последното континентално първенство.

Карагунис откри резултата в 33-ата минута, след като пое топката на ъгъла на наказателното поле и с техничен удар не остави шансове на португалския вратар. Второто му попадение падна в 60-ата минута и стана по същия начин от същото място.

Португалците продължават да бъдат абонати на Карагунис, който им вкара първото попадение и в мача на откриването на Евро'2004.

Тогава срещата завърши по същия начин - 2:1. На финала двата отбора отново се срещнаха и Гърция спечели титлата след 1:0.

Нуно Гомеш вкара почетното попадение за Португалия, след като засече центриране на Нуно Алмейда. След този мач португалците продължават да са без победа над Гърция вече 12 години.

Треньорът им Луис Фелипе Сколари беше лишен от двете най-големи звезди в момента- Кристиано Роналдо и Деко, които са контузени. Освен това, Сколари направи няколко промени в основния състав, който изнесе квалификациите, а в 18-ата минута Симао Саброса също напусна заради травма.

Той отстъпи мястото си на Жоао Мотиньо. Въпреки проблемите, португалците започнаха по-активно срещата и първи отправиха удар към вратата на противника. Негов автор беше Карлош Мартинш от фаул в 22-ата минута.