Гана е първият полуфиналист на турнира за Купата на Африка. „Черните звезди" победиха абсолютния дебютант Кабо Верде с 2:0 в първи четвъртфинал от КАН 2013. Така Асамо Гиан и компания вече очакват следващия си съперник в турнира, който ще бъде някой измежду Того и Буркина Фасо.

Двубоят между „черните звезди" и „сините акули" не предложи кой знае какво зрелище, като на практика мачът бе решен от малко пресилената дузпа, която Гана получи в 54-ата минута за съмнително нарушение срещу Гиан. Наказателният удар бе превърнат в гол от резервата Мубарак Уакасо.

В напредване на времето островитяните хвърлиха всичко в предни позиции и се оголиха в отбрана, което бе използвано от ганайците. При една контра в добавеното време, отново Уакасо се превърна в герой за своите с второто си попадение в мача за крайното 2:0.