Гана е на крачка от класиране за четвъртфинали в турнира за Купата на Африка. „Черните звезди" победиха Мали с 2:0 в мач от група "D" и оглавиха класирането с 6 точки. Днешните им съперници остава с 3, колкото има и Гвинея.

През първото полувреме и двата тима определено разочароваха с играта си. Най-доброто положение бе за малийците в 38-ата минута. Диабате изпълни чудесно пряк свободен удар, топката се отби от едната греда, разходи се по голлинията, след това срещна и другата, но така и не влезе във вратата.

След почивката картинката не се промени особено, като и двата тима действаха на доста бавни обороти. Все пак Гана показа, че е отборът с повече класа. В 63-ата минута Асамоа Гиан откри след убийствен шут от фаул. Веднага след това на терена за Мали се появи бившата звезда на Левски Гара Дембеле. Той обаче така и не успя да сътвори нищо особено.

Четвърт час преди края „черните звезди" си осигуриха победата. Андре Айю „счупи" кръстовете на двама защитници и с удар от малък ъгъл порази малийската врата.

Въпреки двата успеха досега, ганайците все още не са си осигурили класиране. В последния кръг те срещат Гвинея и при загуба и почти сигурната победа на Мали над аутсайдера Ботсвана, „черните звезди" може изведнъж да се окажат „извън борда".