Галатасарай разби с 3:1 Фенербахче в голямото дерби на турския футбол. Пред пълни трибуни и страхотна атмосфера, двата отбора сътвориха истинско шоу с много голове, напрежение и интригуващи моменти през целия двубой.

Все пак, Галатасарай бе значително по-силният тим на терена и създаде много повече положения за гол срещу лидера. Само за 8 минути в края на първото полувреме "сараите" предрешиха изхода на двубоя.

Първо Ебуе се разписа в 33-ата минута, а в 41-ата Йохан Елмандер удвои преднината на своя тим - 2:0.

В 66-ата минута бившият халф на Ювентус Фелипе Мело на практика сложи точка на спора с трети гол за домакините. Силите на Фенербахче стигнаха само за почетно попадение, дело на Алекс в заключителната 90-ата минута.

С този успех Галатасарай излезе начело в класирането с равни точки с Фенербахче (по 28), но по-добра голова разлика. Трети е Бешикташ с 24.