Един от фаворитите в турнира за Купата на Африка - Мароко отпадна от турнира. „Атласките лъвове" паднаха драматично с 2:3 от домакина Габон в истински спектакъл на стадиона в Либървил.

Така кръг преди края на надпреварата в групата Габон и Тунис са сигурни четвърфиналисти, а Мароко и Нигер ще стегнат куфарите за дома.

„Атласките лъвове" започнаха добре и поведоха заслужено в 24-ата минута. Белхада пусна страхотен пас към Харджа, той си спря технично, освободи се и стреля покрай вратаря за 0:1. До края на първото полувреме северноафриканците диктуваха събитията на терена, но това се промени напълно след почивката.

Мароканците се успокоиха и приеха играта в соята половина, а габонците, подкрепяни бурно от публиката, натиснаха. „Пантерите" обсадиха вратата на Мароко и опасностите пред Лемиагри се заредиха. Домакините на турнира обаче така и не успяваха да излязат на чиста голова позиция, от която да застрашат стража на мароканците.

В 77-ата мин обаче това се промени След едно силно изпълнение на тъч в стил „Рори Депал", топката бе избита лошо от марокански защитник и попадна точно на волето на Пиер Обамеян, който с мощен шут препарира Лемиагри.

Само 120 секунди по-късно обратът вече бе факт, когато опитният Даниел Кузен взриви стадиона в Либървил. Таарабт сбърка, губейки топката в соята половина, тя стигна до Обамеян,който намери отлично Кузен. Опитният ветеран светкавично се обърна и шутира. Благодарение и на лек рикошет в крак на бранител, а след това и в гредата, топката се оплете в мрежата за 2:1. В 85-атамин. Мадинда  не успя да вкара трети гол от чиста позиция.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В последната минута Мароко проведе първата си що годе добра атака след почивката и си спечелиха дузпа. Защитник на Габон спря с ръка подаване към Амрабат и реферът посочи бялата точка. Харджа не сбърка и изравни - 2:2.

Съдията на мача даде голямо продължение, тъй като нервите и разправиите взеха връх в тези минути. Така се стигна до 98-ата мин, когато резервата Мбанангойе хвърли в делириум феновете по трибуните и донесе успяха на домакините след невероятно изпълнен пряк свободен удар.

РЕЗУЛТАТИ, КЛАСИРАНЕ И ПРОГРАМА НА ТУРНИРА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК.