Благотворителната инициатива "Мач на надеждата" се превърна в истинско шоу за хиляди по трибуните на националния стадион. Футболните звезди, обединени от легендата ни Стилиян Петров, играха в подкрепа на хората, борещи се с онкологични заболявания. 22-ата на терена дадоха всичко от себе си, за да имат своя фундаментален принос в изключителната идея на фондацията на Стан.

Снимка 632746

Източник: startphoto.bg

Срещата завърши при резултат 3:3, но в крайна сметка надеждите ни са, че събраните средства от днешния празничен ден ще помогнат максимално на намиращите се в здравословна беда наши сънародници. За "лъвовете" се разписаха Димитър Бербатов, Георги Пеев и Мартин Петров, докато за гостите точни бяха Робер Пирес, Хенрик Ларсон и Джо Коул.

За всички нас пък остана изключителната радост да видим в действие величия като Ицо Стоичков, Димитър Бербатов, Неманя Видич, Хенрик Ларсон и още много други. Не бе забравен и Петър Хубчев, който в петата минута получи бурни аплодисменти, които да му дадат още един стимул за борбата, която води с коварно заболяване.

Снимка 632751

Кулминацията на това страхотно събитие безспорно бе 81-ата минута, когато Стан бе заменен от Илиан Илиев. Тогава на терена се появи певецът Пламен Da la Bona, който изпълни вечния хит "You will never walk alone". Песента беше своеобразно сбогуване за Петров с футболната игра, а до него набързо се насъбраха всички негови колеги, отдали невероятното си уважение към нашия любим №19.

Шоуто в центъра на София допълниха музикалните изпълнения на Графа, Любо Киров и Орлин Павлов.

Снимка 632750

"Мач на надеждата" (Развой на шоуто по минути)

Голямо браво на Стилиян Петров!

Ето как се разви шоуто на терена:

Събитието на националния стадион стартира с представянето на всеки един от участниците в благотворителния мач. Публиката реагира бурно при появата на редица обичани родни играчи като Мартин Петров, Димитър Бербатов, Христо Стоичков и разбира се .. инициаторът на всичко Стенли Петров! От чужденците най-много аплаузи получи Неманя Видич!

Снимка 632752

Нашите футболни звезди дадоха заявка за победа, откривайки още в четвъртата минута на мача. Тогава Мартин Петров центрира отлично за Димитър Бербатов, който насочи с глава, а кълбото се отби в крака на Алън Хътън, за да подмами фатално Шей Гивън.

В петата минута фенове и футболисти отдадоха своята позитивна енергия към Петър Хубчев. Бившият бранител и селекционер на България, страда от коварно заболяване, което му попречи да вземе участие в благотворителния мач. Пожелаваме успех в битката с коварната болест на Хубси!

Снимка 632742

Световните звезди възстановиха паритета след чудесен изстрел на Робер Пирес от границата на наказателното поле, оставил Здравков без шанс за реакция.

Подобно и през активната си кариера, Хенрик Ларсон отново порази българската врата. Шведският стрелец получи подаване на празна врата от Гарсия и без никакви проблеми вкара за обрата. По-малко от 60 секунди след инкасирания гол, отборът на България изравни чрез Георги Пеев. Бившият футболист на Амкар (Перм) получи отлично подаване от Мартин Петров и с акробатичен удар матира вратаря на съперника.

Снимка 632738

В края на първото полувреме публиката стана свидетел и на грандиозен пропуск, при това на единственият активен футболист от всички 22-ма на терена. Луис Гарсия задължи Ашли Йънг да отбележи на празна врата, ала звездата на Евертън направи по-трудното и шутира в гредата.

Левачката на Мартин Петров се прояви след почивката, когато България отново поведе в резултата. "Врачанската стрела" остана сам срещу Икеме, а последвалият му изстрел не остави никакъв шанс вратаря.

Макар и благотворителен, този двубой нямаше как да не премине и без тежки единоборства. В спор за топката Гарет Бари връхлетя срещу Митко Иванков, причинявайки му неприятна контузия на главата.

Снимка 632732

Поредно равенство беляза шоу-мача в 73-ата минута, когато всички аплодираха страхотната индивидуална изява на Джо Коул. Тогава някогашното крило на Челси направи за смях българската защита и пусна елегантно покрай Митко Иванков за 3:3.

Снимка 632728

В самия край имаше и малко време за хумор, когато Рой Кийн видимо се ядоса на Велизар Димитров, който чрез своята емблематична "Велизарка" съумя да си спечели фаул пред наказателното поле. Последвалият изстрел на Ицо Янев пък завърши със спасяване на Икеме.