Националният отбор на Таджикистан се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Азия след победа с 2:1 над Ливан в последния си мач от група "А" на турнира, който се провежда в Катар.

Таджиките стигнаха до успеха с две попадения в края на двубоя, като първото от тях бе дело на футболиста на ФК ЦСКА 1948 Парвизджон Умарбаев.

През полувреме на стадион "Ал Тумама" в Доха не се случи почти нищо запомнящо се, като единственият интересен момент бе в добавеното време, когато гол на символичните домакини от Таджикистан бе отменен заради засада.

Ливан обаче успя да поведе с 1:0 веднага след началото на второто полувреме чрез Басел Жради, а този резултат щеше да класира "кедровите дървета" напред.

В 54-тата минута обаче Касем ел Зеин получи директен червен картон и остави Ливан с човек по-малко. Така играта се пренесе напълно в половината на средиземноморската страна.

В 70-ата минута гол на Алишер Джалилов бе отменен заради засада, но Таджикистан все пак изравни в 81-вата чрез Умарбаев, който вкара директно от пряк свободен удар.

В началото на продължението на мача, което бе от цели 16 минути, бившата съветска република стигна до пълния обрат със зрелищен гол с глава на Нуридин Хамрокулов.

В другия мач от групата домакинът Катар победи с 1:0 Китай и зае първото място в групата с максималните 9 точки. Хасан ал Хайдос вкара единствения гол в срещата в 66-ата минута.

В класирането след Катар следва отборът на Таджикистан с 4 точки, пред Китай с 2 и Ливан с 1. Китайците, без отбелязан гол в трите си мача, както и Ливан отпадат от турнира.