Франция записа очаквана и резонна победа с 2:0 като гост над аутсайдера в квалификационна група D Люксембург. С успеха „петлите" остават лидери с 12 точки след 4 мача, с 4 пред втория в подреждането Беларус.

Играчите от Великото херцогство предложиха познатия си ултра-дефанзивен футбол, но не успяха да спрат Бензема, Рибери и компания.

Момчетата на Лоран Блан започнаха отпуснато и пропуснаха няколко положения, преди Филип Мексес да откри в 28-ата минута. Защитникът засее с глава хубаво подаване на дебютиралия с капитанската лента Самир Насри.

До края на първата част Бензема изпусна още една добра възможност за гостите.

През втората част Рами и пак Бензема не сполучиха да удвоят, но логичното все пак се случи в 72-ата мин. Рибери центрира ниско, защитата на домакините не успя да изби добре, топката попадна у Йоан Гуркюф и той я прати в мрежата за 0:2.

Другите два мача от тази група - Босна и Херцеговина - Румъния и Албания - Беларус са утре, а във вторник Люксембург гостува на северните ни съседи.

ЛЮКСЕМБУРГ - ФРАНЦИЯ 0:2

0:1 Мексес (28')

0:2 Гуркюф (72')

Съставът на Франция: Лорис, Евра, Саня, Мексес, Рами, Мвила, Гуркюф, Малуда, Насри, Рибери, Бензема.