Националният отбор на Испания победи Франция с 2:0 в най-интересната контролна среща от тази вечер. "Ла Фурия" се развихри насред Париж, а попаденията за селекцията на Жулиен Лопетеги паднаха през втората част. Първо Давид Силва бе точен от дузпа, а в 77-ата минута Жерард Деулофеу преодоля за втори път Юго Лорис.

Франция - Испания 0:2 (Развой на срещата по минути)

"Ла Фурия" триумфира след голове на Силва и Деулофеу

Проверката на "Стад дьо Франс" ще бъде запомнена с експерименталното използване на видеоповторения, които затрудниха максимално живота на главния съдия Феликс Цвайер. На два пъти германецът реши да използва нововъведението. В 47-ата минута той зачете гол с глава на Гризман, но секунда по-късно, след консултация със своите помощници, той отмени попадението и отсъди засада.

В 77-ата минута пък се случи точно обратното, когато Деулофеу уж бе в засада, а в крайна сметка се оказа, че се намира сантиметри зад Умтити и попадението му бе зачетено.

Снимка 285806

10 минути след началото на приятелския мач, домакините имаха огромната възможност да поведат в резултата. Бързият Мбапе бе спрян на границата на наказателното поле и реферът Цвайер отсъди фаул. При центрирането от него Лоран Кошчелни скочи най-високо и отправи акуратен изстрел с глава. Ударът матираше Де Хеа, но малко пред голлинията бе застанал Жерар Пике, който изчисти акробатично.

Испанският отговор изобщо не закъсня и още в следващата атака магията на Андрес Иниеста можеше да доведе до попадение. Маестрото елиминира с лекота Варан и Гризман, след което отправи шут към долния ляв ъгъл на Лорис. За щастие на стража, топката профуча на сантиметри от страничната греда.

Снимка 285817

Атакуващият футбол на "Стад Дьо Франс" продължи с пълна сила. При поредната такава, "Ла Фурия" бе на път да нанесе своя удар. В 27-ата минута Андрес Иниеста сътвори бърза комбинация с Педро, което позволи на първия да отправи изстрел от малък ъгъл, който беше спасен с вещина от Лорис.

Италия обърна Холандия в приятелска среща

Трагичното представяне на "лалетата" продължи и срещу Италия

"Скуадрата" с обрат насред "Амстердам Арена"

Франция съумя да стигне до попадение в 47-ата минута, след като Жале центрира към Курзава. Играчът на ПСЖ свали към връхлитащия Гризман, който с глава опъна мрежата на Де Хеа. И докато "петлите" празнуваха своя гол, реферът Феликс Цвайер се възползва от възможността за повторение и след кратко съвещание със своите помощници реши да отмени попадението на Гризи заради това, че асистиралият за точния изстрел Курзава е бил в положение на засада.

Снимка 285807

Испания дочака своя момент и дръпна напред в контролата след 67 минути футбол. Влезлият като резерва Жерард Деулофеу демонстрира скоростна техника и навлезе в наказателното поле на Франция. Там беше спрян непозволено от Кошчелни и на реферът Цвайер не му трябваше видеоповторение, за да прецени, че в ситуацията трябва да отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Давид Силва, който прати Лорис в обратния ъгъл за 0:1!

Видеоповторения ще помагат на съдията на мача Франция - Испания

Срещата е тази вечер от 22 часа

"Ла Фурия" направи огромна крачка към успеха 13 минути преди края, когато Жерар Деулофеу изпревари своя пазач Умтити и майсторски засече остро подаване на включилия се в атака Жорди Алба. Поради съмненията за засада, реферът Феликс Цвайер отново прибегна до видеоповторение, което ясно доказа, че новата звезда на Милан е реализирал редовно попадение.