Холандия отстъпи пред Франция в приятелска среща, играна тази вечер в Ниската земя.

Контролата завърши с успех за гостите с 3:2, постигнат в последните минути на сблъсъка.

Точни за "петлите" бяха Гризман, Жиру и Матюиди, докато в полза на домакините се разписаха Де Йонг и Афелай.

Футболистите на двата тима отдадоха почит на починалия в четвъртък Йохан Кройф.

Състезателите спряха играта в 14-ата минута, какъвто беше номерът на легендарния нападател, отдавайки почит на емблемата във футболната история на "оранжевите".

Решението това да бъде направено беше оповестено от Холандската футболна асоциация още вчера, след като Кройф загуби 5-месечна битка с рак на белия дроб.

Освен че изразиха уважението си в 14-ата минута, феновете и футболистите запазиха минута мълчание преди началото на срещата, а играчите носеха черни ленти. Това бе в памет на жертвите от атентата в Брюксел в началото на седмицата.

Иначе с попадения на Гризман и Жиру още преди да е изтекла 13-ата минута на двубоя, "петлите" вече водеха с 2:0.

Преди почивката промяна в резултата не бе регистрирана, но след нея домакините се задействаха.

Де Йонг бе точен само две минути след подновяването на играта, а 4 минути преди края на редовното време Афелай вкара за 2:2.

Секунди по-късно Матюиди оформи оказалото се и крайно 2:3, връчвайки престижния успех на тима си.

Победата за Франция бе заслужена, тъй като именно това бе и по-добрият отбор на терена тази вечер.

Холандия: Силесен, Вилемс, Блинд, Ван Дийк, Брума, Велтман, Снайдер, Клаасен, Класие, Промес, Де Йонг

Франция: Манданда, Евра, Косиелни, Варан, Жале, Матюиди, Диара, Погба, Пайе, Жиру, Гризман