Франция бе напът да изживее отново кошмара от "Парк де Пренс" през 1993 година. Тогава българският национален тим с два феноменални гола на Емил Костадинов изхвърли "петлите" от световното в САЩ'94.

Сега, 18 години по-късно, Франция по същия драматичен начин бе напът да не се класира, но този път за еврофинали. В ролята на палача пък щеше да се озове тимът на Босна и Херцеговина, който водеше през почти целия двубой с 1:0 насред Париж. Дузпа на Самир Насри обаче донесе точката за "петлите".

С нея те се класираха директно за Евро 2012, а Босна ще има шанс също да намери място сред най-добрите европейски отбори, но чрез бараж.

Иначе мачът бе много изравнен. Босненците още от първите минути настъпиха здраво в атака и подсказаха, че нямат никакво намерение да се предават. Джеко, Медунянин и Лулич се отличиха с пропуси.

Франция така и не можеше да стигне до атака. Закономерно Босна поведе в 40-ата минута. Голмайстор бе звездата на Ман Сити Един Джеко.

Франция тръгна малко по-сериозно в атаки едва през втората част. Мартен и Малуда пропуснаха, а за Босна отново Джеко бе близо до гол.

Все пак, "петлите" стигнаха до дузпа в 72-ата минута. Самир Насри я реализира и малко нелогично даде точката на Франция, но тя се оказа достатъчна за тима да се класира на Евро 2012.

Франция - Босна и Херцеговина 1:1

0:1 Джеко (40), 1:1 Насри (77)